Bezprzewodowa czy nie? Jaką myszkę dla gracza wybrać?

Rynek podzespołów dla graczy jest niezwykle bogaty i rozbudowany. Poszczególne podzespoły aż oszałamiają przyszłych gracz swoją różnorodnością, co często powoduje problem z ich odpowiednim dobraniem. Typowym kłopotem dla wielu graczy jest podjęcie decyzji o zakupie myszki dla graczy. Zastanawiają się oni, czy lepiej jest wybrać wersję przewodową, czy też bezprzewodową?

Myszka bezprzewodowa

Myszka dla gracza, która jest pozbawiona przewodu, na pierwszy rzut oka wydaje się idealną propozycją do takiej formy zabawy. Brak ograniczenia ruchowego i możliwość oddalenia się znacznie od jednostki centralnej powoduje, że wielu graczy właśnie taką myszkę wybiera do swojego zestawu komputerowego.
Niestety później okazuje się, że taka myszka choć wygodna, ma też kilka wad, których niewzięcie wcześniej pod uwagę może kosztować wiele frustracji.
Przede wszystkim myszki bezprzewodowe są znacznie cięższe, ponieważ znajduje się w nich odbiornik i nadajnik. Dodatkowo w przypadku myszek radiowych występować mogą zakłócenia, które wyraźnie utrudniać będą korzystanie z tego urządzenia. Nie można także zapominać o tym, że w najbardziej niespodziewanym momencie myszka ta może się rozładować.

Myszka przewodowa

Dlatego też zdecydowanie lepszym wyjściem dla każdego gracza jest zakup myszki przewodowej. Choć obarczona ona będzie koniecznością podłączenia jej przewodem, co pozbawi ją swobody, to jednak zarówno precyzja działania, jak i również brak ryzyka rozładowania się powoduje, że jest to zdecydowanie lepsza propozycja do niezobowiązującej wirtualnej rozrywki.