Cechy dobrego dekodera telewizji naziemnej

Choć telewizja cyfrowa już na dobre rozgościła się w naszych telewizorach, to nadal ogromnym problemem dla wielu pozostaje dobranie odpowiedniego modelu dekodera do telewizji naziemnej. Czym takie urządzenie powinno się charakteryzować, aby było możliwie najbardziej wygodne podczas codziennego używania?

Dostępne złącza

Kupując dekoder do telewizji naziemnej, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy będzie on w ogóle mógł pracować z posiadanym telewizorem. Aby było to możliwe, trzeba przede wszystkim pamiętać o dostępnych w nim złączach.
Dziś standardem jest HDMI i to właśnie to podstawowe wyjście powinno być w każdym dekoderze. Warto także, aby było on wyposażony również w starszego typu złącze SCART, co umożliwi jego podłączenie do starych modeli telewizorów.

Rozdzielczość obrazu

Druga bardzo ważną sprawą, która trzeba wziąć pod uwagę, gdy wybiera się dekoder do telewizji naziemnej, jest podawana przez niego rozdzielczość obrazu. Absolutny minimum jest rozdzielczość na poziomie HD Ready, lecz wskazane jest, aby była to rozdzielczość Full HD. Jest to szczególnie ważne w przypadku większych telewizorów.

Funkcje dodatkowe

Dekoder telewizji naziemnej może być wyposażony w kilka bardzo ciekawych funkcji, które w miarę możliwości warto posiadać w kupowanym egzemplarzu.
Szczególnie polecana jest funkcja nagrywania emitowanych w telewizji programów. Nagrania przechowywane mogą być na wewnętrznym dysku, jak i również na podłączonym dysku zewnętrznym.