Cechy dobrej kierownicy do gier

Mało kto potrafi sobie wyobrazić granie w gry komputerowe bez posiadania odpowiednich do tego celu kontrolerów. O ile w większość gier dla się od biedy zagrać przy pomocy klawiatury, to jednak takie pozycje jak gry wyścigowe, idealnie sprawują się tylko z odpowiednimi kierownicami. Jak jednak wybrać dobrą dla każdego gracza kierownice do gier?

Kwestia mocowania

Najważniejszą sprawą podczas wybierania kierownicy do gier jest sprawa zastosowanego w niej uchwytu montażowego. Jak wiadomo, kierownica do gier montowana jest do blatu. Montaż ten może jednak przebiegać na dwa sposoby, tańszy i zdecydowanie mniej pewny w postaci przyssawek, oraz pewniejsze, lecz droższy na specjalne uchwyty.
Z powodu znacznie pewniejszego i stabilniejszego mocowania, poleca się wybieranie jedynie wersji z uchwytami, ponieważ przyssawki bardzo szybko się po prostu od blatu odklejają, co rodzi wiele frustracji i złości.

Jakość wykonania

Zupełnie osobną sprawą jest to, jak dana kierownica została wykonana. Ważna jest tu oczywiście estetyka, lecz znacznie ważniejsze jest to, jak dany sprzęt będzie wytrzymały. W końcu podczas intensywnej zabawy wiele rzeczy się dzieje i słaba kierownica może się po prostu zepsuć lub w najlepszym wypadku wytarciu może ulec pokrywający kierownice materiał.
Dobrej jakości materiał jest tu też ważny z powodu lepszego odwzorowania realizmu prowadzenia wirtualnego samochodu. Plastikowe i nieprzyjemne kierownice z pewnością ten realizm skutecznie ujmują i nawet najlepsze systemy force feedback nie pomogą.