Czy warto korzystać z oryginalnego tuszu w drukarce?

Każdy użytkownik drukarki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak często kosztowne jest to urządzenie. O ile sam zakup często nie przekracza nawet kilkuset złotych, nawet w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych takich jak HP 2620, to jednak sam koszt tuszu jest często niezwykle wysoki. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób korzysta w takiej sytuacji z tuszów zamiennych. Dlaczego jednak tusz oryginalny jest lepszym wyborem?

Zalety korzystania z oryginalnego tuszu

Co konkretnie powoduje, że warto korzystać z oryginalnego tuszu i nie zawsze jet on tak złym i nieopłacalnym wyborem? Przede wszystkim wymienić tu trzeba pełną kompatybilność z danym urządzeniem. Co to oznacza? Po pierwsze to, że używając oryginalnego tuszu, nie ma żadnego ryzyka zatkania się dysz, czy też uszkodzenia innych, kluczowych dla drukarki części, co często ma miejsce w przypadku tuszów zamiennych. Dodatkowo należy wspomnieć to, że tusze zamienne rzadko kiedy są naprawdę oszczędnością. Jak się bowiem okazuje, często zużywają się one o wiele szybciej niż te oryginalne, co powoduje, że trzeba je częściej kupować. Dodatkowo same wydruki, które się dzięki nim produkuje, są gorszej jakości, i często wymagane jest ich powożenie, co jeszcze bardziej wpływa na szybsze zużywanie się tuszu.

HP 2620 tusz — idealny przykład zalet oryginalnego tuszu

Nie zawsze jednak oryginalne tusze są tak złym pomysłem. Rewelacyjnie widać to na przykładzie tuszu HP deskjet 2620. Nie tylko jest on względnie tani, jak na tle konkurencyjnych produktów, lecz dodatkowo jest bardzo wydajny, a także łatwo dostępny. Jak to możliwe w przypadku oryginalnego produktu? Firma HP osiąga takie wyniki dzięki temu, że używa tych samych modeli tuszu do wszystkich swoich produktów. Dzięki tak wielkiej, masowej produkcji ich cena jest dość niska. A z racji tego, że wszystkie urządzenia korzystają z takich tuszy, ich kupienie nie stwarza absolutnie żadnego kłopotu i problemu.