Dla kogo przeznaczone są kamery IP i dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Warto wiedzieć, że kamery IP są bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, które jest skierowane przede wszystkim do osób prywatnych, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w firmie czy domu. Ponadto z produktu mogą korzystać także jednostki, które są na co dzień odpowiedzialne za ochronę osób w przestrzeni publicznej. Dlaczego warto zdecydować się na kamery IP?

Bardzo wysoka jakość obrazu

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie monitoring IP spośród wszystkich dostępnych na rynku systemów CCTV może poszczycić się zdecydowanie najlepszą jakością jeżeli chodzi o obraz. Należy również podkreślić, że tylko monitoring IP jest w stanie udostępniać kamery o większej rozdzielczości niż 2 Mpx.

Zdalne połączenie, a także zdalna obsługa systemu

Warto także wspomnieć, że praktycznie każda kamera oraz rejestrator systemu IP są pewnego rodzaju mini komputerem, który jest podłączony do sieci internetowej. Mogą one tym samym korzystać z wszystkich możliwych atutów sieci ethernet.

Należy również mieć świadomość, że zdecydowanie najczęściej wymienianą zaletą przez użytkowników jest opcja polegająca na nawiązaniu zdalnego połączenia z systemem IP.

Użytkownik, który pracuje zdalnie będzie miał dostęp do podglądu obrazu. Może tym samym odtwarzać nagrania czy nawet sterować kamerami obrotowymi. Ponadto osoby, które posiadają właściwe uprawnienia mogą bez żadnego problemu zmienić parametry określonych elementów omawianego systemu.