Instalacje monitoringu rozprowadzone w listwach elektroinstalacyjnych

Zarówno monitoring domowy jak i przemysłowy nie jest instalacją bezprzewodową. Czasami do zainstalowania całego zestawu zabezpieczeń zużywa się bardzo duże ilości kabli. Kable prowadzone po ścianach czy bezpośrednio przy podłodze nie są zbyt estetyczne i nie stanowią ciekawego wyglądu. Ponadto owe kable trzeba jakoś zamontować. Dlatego przy przeprowadzaniu tego typu instalacji wykorzystuje się listwy elektroinstalacyjne i korytka kablowe.

Jak przeprowadzić kable po ścianie i przy podłodze?

Przeprowadzane po ścianie kable muszą być do owej ściany przytwierdzone. Zastosowane korytko kablowe jest miejscem, na którym taki kabel opiera się i dzięki temu wisi na ścianie. Instalując monitoring, zarówno domowy jak i przemysłowy takich korytek wykorzystuje się bardzo duże ilości. W tym przypadku ważne więc jest bardzo mocne ich przytwierdzenie do ścian.
Chcąc ukryć kable, które zostały rozprowadzone po domu czy po biurze, wykorzystuje się, w tym celu listwy elektroinstalacyjne. Listwy są albo okrągłe, albo prostokątne i idealnie ukrywają nieestetyczne kable.
Tego typu listwy najczęściej składają się z dwóch części, z czego pierwsza przytwierdzana jest do powierzchni a następna nakładana po włożeniu odpowiednich kabli.

Estetyczny wygląd

Korytko kablowe, najczęściej jest białe i małe. Instaluje się je w miejscach gdzie specjalnie nie trzeba dbać o estetykę ścian. Mogą więc swoje zastosowanie znaleźć w piwnicy, w halach, magazynach, na korytarzach. Wykorzystanie listew elektroinstalacyjnych pozwala na ukrycie tego, co normalnie nie wygląda estetycznie. Listwy są najczęściej białe.