Jak wybrać i zamontować uchwyt do telewizora?

Telewizor może niekiedy być eleganckim dodatkiem do pomieszczenia, w którym się znajduje. I na dodatek niekoniecznie musi zajmować miejsce na meblach. Można go z łatwością przymocować do ściany czy sufitu. Służy do tego uchwyt do telewizora.

Zalety montowania telewizora na ścianie

Zamontowanie telewizora na ścianie przede wszystkim wpływa na estetykę salonu, sprawiając że wygląda ono bardziej nowocześnie. Eliminacja stojaka na telewizor powoduje, że w pokoju osiąga się więcej przestrzeni do zagospodarowania na inne przedmioty, tym bardziej że telewizory obecnie produkowane są coraz większe. Uchwyt do telewizora (np. https://manta.com.pl/product-category/telewizory-i-tunery/uchwyty/ ) i powieszenie na nim tego sprzętu powoduje brak dostępu dla małych dzieci, które dzięki takiemu ustawieniu nie mogą go uszkodzić.

Rodzaje uchwytów do telewizora

Producenci oferują trzy rodzaje uchwytów do telewizora. Najpopularniejszym typem jest klasyczny wieszak ścienny, mocowany do ściany za pomocą solidnie przykręconych śrub. Najbardziej proste uchwyty ścienne umożliwiają ustawienie telewizora tylko w jednej pozycji. Te droższe dają możliwość regulacji nachylenia telewizora. Istnieje również uchwyt do telewizora, w którym kąt nachylenia można regulować za pomocą pilota.

Oprócz montowania ściennego ciekawymi rozwiązaniami są uchwyty sufitowe oraz biurkowe. Te ostatnie służą raczej do monitorów komputerowych, jednak za ich pomocą można również zamontować niewielki telewizor.