Kupujesz drukarkę? Zwróć uwagę na te kwestie

Coraz bardziej drukarki laserowe wypierają te atramentowe, ze względu na większą wydajność i niższe koszty eksploatacyjne. Do domowego utyku z pewnością nie trzeba kupować jakiegoś innowacyjnego urządzenia z wieloma funkcjami. Wystarczy model atramentowy, ale do biura warto już postawić jednak na drukarkę laserową Dr Tusz.

Wybór jest duży – na jaką drukarkę się zdecydować?

W przypadku drukarek laserowych do wyboru są te w wersji kolorowej lub czarno-białej. Te pierwsze są oczywiście droższe, a różnica cenowa jest spora. Jeśli ktoś ma zamiar drukować tylko dokumenty i rzadko kiedy potrzebuje kolorowego druku, to drukarka monochromatyczna jak najbardziej się sprawdzi. Nie ma sensu wówczas przepłacać. Tym bardziej, jeśli nie drukuje się zbyt często w skali miesiąca. Do drukowania zdjęć polecana jest drukarka laserowa w wersji kolorowej. Należy zwrócić uwagę na obsługiwane formaty papieru przez urządzenie. Większość modeli obsługuje wszystkie podstawowe formaty typu A4 i A5, ale nie każda może zaoferować wydruk w mniej standardowych formatach. Należy wobec tego określić swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Te parametry także mają znaczenie

Wybierając drukarkę, należy zwrócić uwagę na interfejs i pracę w sieci. Niektóre urządzenie mogą być użytkowane bezprzewodowo, a inne tylko przewodowo. Dla jednych liczy się interfejs USB, a dla innych Wi-Fi czy Bluetooth. Kolejną kwestią są koszty eksploatacyjne. Należy przed zakupem sprawdzić, ile będą kosztować używane materiały eksploatacyjne takie jak tonery i papier do druku. Nie sztuką jest kupić tanią drukarkę, do której tusz będzie wiązał się z dużym wydatkiem.