Nowoczesne taśmy LED

Współczesny rozwój sektora związanego z oświetleniem dostarcza na rynek nowoczesnych rozwiązań o szerokim zastosowaniu. Jedną z podstawowych zalet oświetlenia LED są niskie koszty eksploatacyjne. Dodatkowo rozwiązanie to sprawdza się jako dodatkowy rodzaj oświetlenia, który pozwala na właściwe doświetlenie poszczególnych stref pomieszczenia. Dzięki możliwości montażu taśmy Led przy meblach kuchennych możliwe jest stworzenie praktycznej i funkcjonalnej przestrzeni.

Oświetlenie LED – gdzie warto wykorzystać

W ostatnim czasie bardzo popularne jest stosowane tego typu oświetlenia, jako światła punktowego, które służy nie tylko do oświetlenia poszczególnych miejsc, ale również lepszej ekspozycji elementów pomieszczenia. Bardzo eleganckim sposobem na podkreślenie walorów łazienki jest podświetlenie wanny przy użyciu taśmy Led.

Oczywiście, w tego przypadku aranżacjach niezbędne jest zastosowanie jej odpowiedniego typu, wykazujące się właściwościami wodoszczelnymi, z uwagi na wilgoć i wodę, które występują w łazience. Jednak tego typu aranżacja świetlna wprowadza niepowtarzalny klimat do pomieszczenia, a także dodaje mu nowoczesnego, eleganckiego wyglądu.

Ledy w kuchni – czy warto?

Jak wiadomo, przy okazji przestrzeni kuchennych, jednym z ważniejszych miejsc jest blat roboczy, na którym przygotowywane są posiłki. Z tej racji bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia, które pozwoli na doświetlenie tej przestrzeni.

Popularne niegdyś oczka LED jak te tutaj, montowane pod meblami, ustępują miejsca taśmom LED-owym, z uwagi, iż pozwalają one na równomierne doświetlenie całej powierzchni blatu. Dodatkowo koszt takiego rozwiązania jest stosunkowo niski. W wielu przypadkach producenci mebli na wymiar sami proponują to rozwiązanie, co przekłada się na stworzenie praktycznej przestrzeni i bardzo eleganckiej.

Podświetlenie TV w salonie

Salony to miejsca przeznaczone do relaksu, w których niejednokrotnie spędza się czas całą rodziną. Oczywiście obowiązkowym elementem wystroju jest telewizor lub zestaw kina domowego, który pozwala na cieszenie się nie tylko ulubionymi filmami, ale też grę na konsoli. Jednak istnieje pewien mankament, który ma wpływ na nasze oczy. Jasny ekran bardzo mocno kontrastuje z przestrzenią za telewizorem.

Dlatego praktycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie podświetlenia typu RGB Led, które redukuje kontrast pomiędzy rozświetlonym ekranem a zacienioną przestrzenią.

Dodatkowo światła RGB charakteryzują się możliwością wyboru kolorystyki lampek, co pozwala na stworzenie ciekawej i oryginalnej przestrzeni.