OLED czy LED? Jaki telewizor kupić?

Obecna technologia i ogromny wybór telewizorów pozwala nie tylko cieszyć się niewiarygodnymi możliwościami współczesnych ekranów, ale także dopasować ich typy pod swoje gusta i oczywiście możliwości finansowe. I choć wybór technologi nie jest zbyt duży, bo ogranicza się tylko do telewizorów LED i OLED, to, tak czy inaczej, często jest to za dużo dla wielu klientów.

Cechy telewizorów OLED?

Jest to zdecydowanie najbardziej zaawansowana technologia telewizorów, które są obecnie dostępne na światowym rynku telewizorów. Pojedyncze piksele zamiast być tworzonymi przez kryształy, jak ma to miejsce w przypadku telewizorów LED, powstają w wyniku świecenia pojedynczych, w pełni niezależnych od siebie organicznych diod Led. Dzięki temu powstający obraz charakteryzuje się fantastyczną, nieosiągalna dla innych technolog jakością. Niezwykle wysoka jasność, idealna czerń, kąty widzenia i najlepszy z możliwych kontrast.
Niestety technologia ta nie jest jeszcze tak bardzo upowszechniona, co powoduje, że jej koszt jest często zbyt wysoki.

A co z wersją LED?

I właśnie z tego powodu stale dużą popularnością cieszą się telewizory LED. Kosztują one często nawet 3-4 razy mniej niż wersje OLED i choć wyświetlany przez nie obraz wyraźnie odstaje od tego, który można spotkać w droższych telewizorach, to, tak czy inaczej, nadal jest to doskonała i niespotykana wcześniej w tej cenie telewizorów przyjemność oglądania i z tego powodu śmiało, można również ją polecić do codziennych zastosowań.