Przewodowe czy bezprzewodowe słuchawki dla graczy?

Kupując nowe słuchawki dla graczy ( https://www.emanta.pl/sluchawki-dla-graczy ) w pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad tym, czy wybrać modele bezprzewodowe, czy też postawić na porządne słuchawki przewodowe. W tym pierwszym przypadku komunikacja może odbywać się nie tylko przez popularny Bluetooth, ale również przez zwykły sygnał radiowy. 

Czym charakteryzują się przewodowe słuchawki

Przewodowe słuchawki dla graczy bardzo często wyposażone są w popularne złącze USB albo mini jack 3,5 mm, dzięki czemu będzie można je bez problemu podłączyć nie tylko do komputera, ale również do popularnych konsol. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale lepszą jakość dźwięku oferuje kabel USB, dlatego też właśnie na niego należy postawić. Warto wspomnieć również i o tym, że przewodowe słuchawki gamingowe zazwyczaj posiadają własny układ audio, dzięki którym można korzystać ze słuchawek nawet na tych komputerach, które pozbawione są karty dźwiękowej. 

Bezprzewodowe słuchawki gamingowe

W dzisiejszych czasach zdecydowanie większy komfort podczas grania zapewniają słuchawki bezprzewodowe, które jak wspomniano powyżej przesyłają dźwięk na podstawie fal radiowych albo Bluetooth. Lepszym zasięgiem mogą pochwalić się oczywiście słuchawki radiowe. Markowy sprzęt od renomowanego producenta działać będzie nawet do 100 metrów, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. W przypadku Bluetooth zasięg wynosi jedynie 10 metrów, ale do grania to w zupełności wystarczy. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że słuchawki radiowe przesyłają sygnał analogowo, dlatego też w niektórych sytuacjach mogą pojawię się niewielkie zakłócenia w transmisji.