Wyjątkowe tusze od Epson XP 245

Nikt nie ma wątpliwości, że urządzenia wielofunkcyjne łączące w sobie drukarkę, skaner oraz kopiarkę to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. Dzięki takiemu nowoczesnemu sprzętowi we własnym mieszkaniu druk niezbędnych dokumentów, materiałów do pracy, czy też innych kategorii plików staje się wyjątkowo prosty. Dodatkowo do zakupu własnego urządzenia wielofunkcyjnego zachęcają wyjątkowo niskie ceny.

Koszt materiałów eksploatacyjnych

Każda osoba, która kupuje klasyczną drukarkę, czy też urządzenie wielofunkcyjne w pierwszej kolejności uwzględnia cenę samego sprzętu. Jest to błąd, ponieważ w praktyce znakomita większość kosztów związanych z posiadaniem własnej drukarki to materiały eksploatacyjne. Dotyczy to szczególnie drukarek atramentowych, których koszt utrzymania może wyjątkowo krótkim czasie przewyższyć cenę zakupu. Jak można sobie z tym poradzić?

Z tej prostej przyczyny zawsze należy dowiedzieć się, jaki jest realny koszt obsługi urządzenia. Jednym z ciekawszych sposobów na zaoszczędzenie tuszu jest nabycie urządzenia Epson XP 245 Tusze umieszczane w tym urządzeniu znacznie różnią się od tych, z którymi ma się do czynienia w znakomitej większości urządzeń. W większości urządzeń zastosowanie mają jedynie dwa kartridże na tusz. Mowa o kartridżu z tuszem czarnym oraz o kartridżu z tuszem kolorowym.

Odrębne wkłady na tusz kolorowy

Jednak kartridż z tuszem kolorowym wewnątrz podzielony jest na trzy mniejsze części, gdzie wyodrębnione są trzy kolory podstawowe. Mowa o barwie niebieskiej, żółtej oraz czerwony. Dopiero w wyniku ich zmieszania powstają nowe kolory, które nakładane są na kartkę w trakcie druku. Oznacza to, że skończenie się jednej barwy w kolorowym kartridżu wymaga wymiany całego wkładu. Nie dotyczy to jednak urządzenia Epson XP 245, które posiada odrębne wkłady na tusz niebieski, czerwony oraz żółty.